A KlauTalk elindításakor megfogadtam, hogy csak örökzöld cikkeket fogok írni (tehát mindig, az év egészében aktuálisan megállja a helyét, nem kell utólag javítgatni infókat és dátumokat) így elgondolkodtam, hogy egy járványhoz kapcsolódó írás az-e. De végül úgy gondoltam, igen, hisz veszélyes járványok időnként mindig felütik a fejüket, másrészt túl nagy tanulsága van a dolognak ahhoz, hogy ne akarjam kifejteni, miért hasznos időnként egy ilyen időszak.
Megértelek, ha semmi szépséget nem látsz most ebben az egészben és a falra kennél legszívesebben, mert hasznosnak neveztem azt, hogy otthon kinyírjátok egymást a családdal (azért ha reálisan nézzük nem mindig lesz “otthon melege” hangulat) de ha egy ilyen jó aránnyal túlélhető krízisállapot nem jön elő most a mára elkényelmesedett, fogyasztói társadalom életében, akkor hidd el, hogy később egy sokkal nagyobb és több kockázattal járó krízisnél, totál felkészületlenül biztos odavesznénk.
Miben fogunk mostanában csiszolódni?
Itt tényleg él a jó öreg “Ami nem öl meg, az erősít” mondás. Fejlődési időszaknak mindenképp elkönyvelhetjük, és nem csak azért, mert emberségből most jó nagy csuporral kell egymással megosztani és a távolból is egy közösséget alkotni, de mert egy csomó olyan mindent kell rapid mód elsajátítani a járványidőszakban, amit előtte kényelmesen tologathattunk magunk előtte, hogy “majd egyszer…”
Nem csak a netbank, az elektronikus ügyfélkapu használatának elsajátításáról beszélek, de az e-számlák kezelése és az e-recept felírása is eléggé népszerű lesz ebben az érában, melyeket az idősebb generációnak igen nagy kihívás lesz a napokban kitanulni, ha nincs fiatalabb családtag a háznál segítségképp.
A másik pedig, hogy a szülők rögtön tanár és pedagógus módba kell, hogy átmenjenek, miközben
- Háztartás és a gyerekek kordában tartása mellett szétveti az ideg, mert táppénzre kényszerül
- Ugyanez, csak azért veti szét az ideg, mert ugyan otthonról végezheti a munkáját rendes fizetésért, csak az előbbi ok miatt sokkal nehezebb lesz -> ergo mehet éjszakázni
Aztán a háztartási büdzsé is egy nagyon kényes kérdés, hisz legtöbbünk most kezdi felélni minden tartalékát. Az, hogy gazdasági válság következett be röpke 3 nap alatt, azzal senkinek nem mondok újat, hisz kegyetlenül érezzük a bőrünkön, de akiben csak egy kicsi megküzdési spiritusz is lappangott eddig a lelke mélyén, annak az most azonnal beaktiválódott és utat fog törni magának.
A többiek meg addig harcoljanak habzó szájjal a vécépapírért.
Szóval a lényeg: igen, nehéz most. De ezután, ha lenullázódva, slamposan (azért ez ellen indul egy jó kis kihívás az Arcszíntér Facebook oldalon #otthoniscsinosan hashtaggel) és lelkileg meggyötörten is, de utána jobb lesz. Mert:
- megtanultad, hogy bizony az életedet rendszerbe kell tudni vágni, nem garantáltnak venni azt a jót, ami eddig volt, hanem mindig a legjobbra törekedni, önmagad határait feszegetve
- tudod, hogy igenis meg kell tanulni megtervezni a heteidet, hónapjaidat, sőt akár az egész évedet előre, akkor is, ha szerinted a Te munkád ezt úgysem igényli. Nem számít mivel foglalkozol, van egy életed családdal, barátokkal és jó esetben egyéni célokkal, melyekért ha most nem kezdesz el tenni lépésenként, akkor a nehezebb napokon ki fogsz fogyni minden lelki muníciódból
- megértetted, hogy nyitottnak kell lenned és nem szabad megijedni az új dolgoktól, az innovációktól és folyamatosan ki kell próbálni mindent – max ami kevésbé hasznos, nem beültethető az életedbe, azt kiszelektálod.
- értelmetlen mereven ragaszkodni az elképzeléseidhez, ha pedig meg is terveztél mindent, úgy ugyanolyan rugalmasan neki tudsz vágni az újratervezésnek – félelem helyett a kreatív energiáid mozgósítod
- sokkal jobban fogod venni innentől az akadályokat, hisz annyira komplex megpróbáltatáson estél át, hogy amit eddig nem mertél kipróbálni, abba ezután most fejest ugorhatsz – hisz egyszer élünk (ebben az életben legalábbis 🙂 ) és a majd később-nek sosem jön el a megfelelő ideje…
…csak a túl későnek.
Tetszett? Oszd meg a többiekkel is!
U.i: az olvasóklubban gyűjtögetjük össze, milyen hasznos források segítségével tudjuk könnyebben a háztartást, az otthoni tanulást és munkát összehangolni. Csatlakozz bátran, sok szeretettel várlak! Klikk >>